کانون ارزیابی و توسعه شایستگی در عمل

توضیحات دوره: با توجه به هزینه‌های بالای منابع انسانی، به خصوص آموزش نیروی انسانی،‌ استخدام مناسب‌ترین فرد برای سازمان‌های مدرن به اصلی‌ترین دغدغه کارفرمایان بدل شده است. کانون ارزیابی ( assessment center ) در جهت...

توضیحات دوره:

با توجه به هزینه‌های بالای منابع انسانی، به خصوص آموزش نیروی انسانی،‌ استخدام مناسب‌ترین فرد برای سازمان‌های مدرن به اصلی‌ترین دغدغه کارفرمایان بدل شده است. کانون ارزیابی ( assessment center ) در جهت رسیدن به این هدف و کمک به سازمان‌ها برای استخدام بهترین گزینه‌های استخدامی برای فرصت‌های شغلی به وجود آمده‌اند و با توجه به نتایج ارزشمندی که داشته‌اند به سرعت به عنوان یکی از محبوبترین ابزارهای استخدامی متداول شده‌است. دقت انتخاب بهترین فرد به شیوه کانون ارزیابی بسیار بالاست و سازمان‌ها هزینه این فرایند را در مقایسه با هزینه‌های احتمالی استخدام فرد نامناسب بسیار پایین‌تر می‌دانند.

فرایند ارزیابی شامل چند مرحله از جمله شبیه سازی موقعیت‌های کاری،‌ مصاحبه و تست‌های روانشناسی است که با هدف ارزیابی رفتار، برخورد و توانایی‌های متقاضی انجام می‌شود.

کانون ارزیابی در صنایع مختلف از مراکز تجاری گرفته تا نهادهای دولتی، ارتشی،‌ آموزشی و دفاعی به کار گرفته می‌شوند تا بهترین انتخاب برای فرصت‌های شغلی مختلف در زمینه‌های مدیریتی،‌ فنی،‌ فروش انجام پذیرد. روند استفاده از کانون‌های ارزیابی به سرعت در حال گسترش است، چرا که سازمان‌ها استخدام و ترفیع را به عنوان سرمایه‌گذاری در زمینه منابع انسانی در نظر می‌گیرند و تمایل دارند که بهترین نتیجه را از این سرمایه‌گذاری به دست آورند.

فرایند ارزیابی با مصاحبه شروع می‌شود. از متقاضی خواسته می‌شود تا با انجام تمریناتی، مهارت‌های خود را نشان دهد و سپس بر‌اساس عمکرد متقاضی فرایند ارزیابی با نتیجه‌گیری در مورد مناسب بودن فرد خاتمه می‌یابد.

توانایی اجرایی متقاضی، واکنش او در موقعیت‌های مختلف و مهارت وی در برقراری ارتباط از اهم مواردی است که در کانون ارزیابی بررسی می‌شوند.

مخاطبان دوره

مدرس دوره

سیدرضی آقاسیدی

دانش آموخته دکترای مدیریت دولتی- تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی، مدیر گروه سازماندهی ساختار و تشکیلات جهاددانشگاهی کشور 

 

دوره های پیشنهادی
رایگان
60 دقیقه
26 جلسه

تفکر طراحی

250 هزار تومان
تفکر طراحی
الهه نوری
200
20

مسئله و چیستی

2500000
حل مسئله
دکتر مسیح کریمیان
200
20

سنجش و ارزیابی عملکرد

2500000
دکتر اسکندری

مدیریت و امنیت شبکه

برنامه نویسی وب

مبانی سازمان و مدیریت

تعداد دانشجویان
No student enrolled yet
اطلاعات کلی دوره
مدت زمان :
تعداد جلسات :
قیمت :
درباره استاد
نام استاد :
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
گزارش خرابی
وبلاگ مرتبط
داده ای یافت نشد
به بالای صفحه بردن