کانون ارزیابی و توسعه شایستگی

توضیحات دوره:

با توجه به هزینه‌های بالای منابع انسانی، به خصوص آموزش نیروی انسانی،‌ استخدام مناسب‌ترین فرد برای سازمان‌های مدرن به اصلی‌ترین دغدغه کارفرمایان بدل شده است. کانون ارزیابی ( assessment center ) در جهت رسیدن به این هدف و کمک به سازمان‌ها برای استخدام بهترین گزینه‌های استخدامی برای فرصت‌های شغلی به وجود آمده‌اند و با توجه به نتایج ارزشمندی که داشته‌اند به سرعت به عنوان یکی از محبوبترین ابزارهای استخدامی متداول شده‌است. دقت انتخاب بهترین فرد به شیوه کانون ارزیابی بسیار بالاست و سازمان‌ها هزینه این فرایند را در مقایسه با هزینه‌های احتمالی استخدام فرد نامناسب بسیار پایین‌تر می‌دانند.

فرایند ارزیابی شامل چند مرحله از جمله شبیه سازی موقعیت‌های کاری،‌ مصاحبه و تست‌های روانشناسی است که با هدف ارزیابی رفتار، برخورد و توانایی‌های متقاضی انجام می‌شود.فرایند ارزیابی با مصاحبه شروع می‌شود. از متقاضی خواسته می‌شود تا با انجام تمریناتی، مهارت‌های خود را نشان دهد و سپس بر‌اساس عمکرد متقاضی فرایند ارزیابی با نتیجه‌گیری در مورد مناسب بودن فرد خاتمه می‌یابد.

توانایی اجرایی متقاضی، واکنش او در موقعیت‌های مختلف و مهارت وی در برقراری ارتباط از اهم مواردی است که در کانون ارزیابی بررسی می‌شوند.

دوره های پیشنهادی
180.000 تومان
70.000 تومان
تعداد دانشجویان
5 نفر ثبت نام کرده اند دانشجو
اطلاعات کلی دوره
مدت زمان : 50 دقیقه
تعداد جلسات : 6 جلسه
قیمت : 180.000 تومان
درباره استاد
اشتراک گذاری
وبلاگ مرتبط
دوره های پیشنهادی
به بالای صفحه بردن